Картопля Тайфун

IMG_3604Характеристики виробника:

Група стиглості – середньостиглий. Нематодостійкий сорт, перший із польських сортів, що був занесений в Реєстр сортів рослин України (2008р.). Непримхливий, стійкий до несприятливих погодніх умов (легко відновлюється після приморозків, градобою). Стабільно висока врожайність в поєднанні з високими смаковими якостями та великоплідністю.   Кущ – напівпрямий, потужний, високий, проміжного типу з слабким антоціановим забарвленням на стеблі. Листок – помірно – зеленого забарвлення, проміжний за обрисом з слабким антоціановим забарвленням на центральній жилці. Віночок квітки – білий, рясність квіток – помірна. Бульби хорошого товарного вигляду  – великі, жовті, овальні  з гладенькою шкіркою, вічка – середні. Бульби мають високі смакові якості, не темніють при кулінарній обробці, розварюються слабо. Картоплини М’якуш – жовтий. Чергування засушливих та дощових періодів не призводить до розтріскування, дуплистості, проростанню. Тайфун стійкий до особливо небезпечних вірусів Y, L і М, середньо стійкий до фітофторозу і парші. Має хорошу лежкість.

Урожайність:  331,5 ц/га (може дати до 700ц/га). Вміст крохмалю: 18,8-20%. Вегетаційний період: 116 днів. Маса бульб:  99,8 г. Смакові якості:  4,8 балів. Напрям використання – столовий.

 Технологія вирощування: попереднє пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Передпосадкове протруювання спеціальними інсектоцидними препаратами з стимулюючим ефектом (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). Висадка в другій половині квітня, два ряди на грядку, рослини в рядку розміщено через 35 см, схема посадки – шахматка. Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними добривами. Мульчування як обов’язкова складова агротехніки вирощування.  Перед цвітінням одна обробка фунгіцидним системним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон)  сумісно з стимулятором росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін ) та живильними компонентами (Реаком, Новоферт та інші). Збір – друга половина серпня.

Результати: Урожайність стабільно досить висока, в середньому сорт дає 336 кг з сотки, максимально збирали 453 кг з сотки. Бульби великі, доля товарних картоплин 80-98%. Сорт хворобостійкий, добре зберігається.

Оцінка: Загальна оцінка за 5-ти бальною шкалою – 4.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.