Картопля Тайфун

IMG_3604Характеристики виробника:

Група стиглості – середньостиглий. Нематодостійкий сорт, перший із польських сортів, що був занесений в Реєстр сортів рослин України (2008р.). Непримхливий, стійкий до несприятливих погодніх умов (легко відновлюється після приморозків, градобою). Стабільно висока врожайність в поєднанні з високими смаковими якостями та великоплідністю.   Кущ – напівпрямий, потужний, високий, проміжного типу з слабким антоціановим забарвленням на стеблі. Листок – помірно – зеленого забарвлення, проміжний за обрисом з слабким антоціановим забарвленням на центральній жилці. Віночок квітки – білий, рясність квіток – помірна. Бульби хорошого товарного вигляду  – великі, жовті, овальні  з гладенькою шкіркою, вічка – середні. Бульби мають високі смакові якості, не темніють при кулінарній обробці, розварюються слабо. Картоплини М’якуш – жовтий. Чергування засушливих та дощових періодів не призводить до розтріскування, дуплистості, проростанню. Тайфун стійкий до особливо небезпечних вірусів Y, L і М, середньо стійкий до фітофторозу і парші. Має хорошу лежкість.

Урожайність:  331,5 ц/га (може дати до 700ц/га). Вміст крохмалю: 18,8-20%. Вегетаційний період: 116 днів. Маса бульб:  99,8 г. Смакові якості:  4,8 балів. Напрям використання – столовий.

 Технологія вирощування: попереднє пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Передпосадкове протруювання спеціальними інсектоцидними препаратами з стимулюючим ефектом (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). Висадка в другій половині квітня, два ряди на грядку, рослини в рядку розміщено через 35 см, схема посадки – шахматка. Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними добривами. Мульчування як обов’язкова складова агротехніки вирощування.  Перед цвітінням одна обробка фунгіцидним системним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон)  сумісно з стимулятором росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін ) та живильними компонентами (Реаком, Новоферт та інші). Збір – друга половина серпня.

Результати: Урожайність стабільно досить висока, в середньому сорт дає 336 кг з сотки, максимально збирали 453 кг з сотки. Бульби великі, доля товарних картоплин 80-98%. Сорт хворобостійкий, добре зберігається.

Оцінка: Загальна оцінка за 5-ти бальною шкалою – 4.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *