Ненажера борозняк

IMG_5525В розпалі суничний сезон. Перші ягідки дозріли ще 27.05. Та радіти особливо немає причин. В минулому році грядки із суницею дуже потерпіли від тривалої посухи.  Води для поливу катастрофічно не хватало і використовувалась вона головним чином для капусти, перцю, баклажанів. Тому 80% суниці засохли просто на корені. Залишки восени пересадили на нові ділянки, а тому ягід зовсім мало. Та і тут на неї чигає небезпека – личинки травневого хруща перегризають корінець і рослина гине, адже садова суниця для них просто ласощі.IMG_5637

На цьому раціон жука не обмежується. У нас він також під’їдає капусту, помідори і навіть молоді стебла кропу. Одного року завівся на грядці з осіннім салатом куди перейшов ймовірніше із сусідньої картопляної ділянки. Рослини в рядку пропадали почергово, одна за одною допоки не було знищено половини посадок. Як зняли агроволокно з дуг для поливу салату, просто жахнулись. Та що там говорити про соковиті та солодкі овочі. Коріння дерев та кущів борозняки об’їдають також. І не тільки плодоягідних. Потерпає береза, хвойні дерева. Говорять, що ця трирічна прожера за один день може обгризти коріння дворічної сосни. Личинки хруща особливо активізуються коли тепло та волого.

Боротися з борозняками складно але можна і треба. Мульчування є одним із способів запобігання потрапляння яєць в ґрунт.  Самиця травневого хруща не може пробитись через товстий шар мульчі щоб добратись до землі та відкласти яйця, а мульчуємо ми практично всі грядки. Відлякують личинок посіви гірчиці чи рослин на корінні яких поселяються бульбочкові бактерії, адже борозняки не люблять азот. Гірчицю та вику (сімейство бобових) в суміші з вівсом, висіваємо як сидерати. Також проти личинок спеціалісти рекомендують такі препарати як Боверин, Метаризин але ми їх не використовували.

Личинок хруща у нас не багато та спуску їм не даємо. Як тільки побачили, що появились перші ознаки в’янення якогось кущика, хоча і шкода, витягаємо його із землі. В 90 % випадків під ним ще сидить шкідник. Часом треба лишень копнути на 1-3 сантиметри вглиб. Личинку дістаємо та знищуємо. Нехай втратили одну рослину та зберегли десяток інших. Якщо цього не зробити своєчасно, борозняк в пошуках харчу переміститься далі та знову буде псувати посіви та насадження.

Наша великоплідна суниця з часом розростеться, борознякам там не раювати. А допоки збираємо дрібнішу, але ранню, рясну та надзвичайно ароматну і солодку суницю. На варення її не хватить, а ось поласуємо вдосталь.

14 червня 2016р. (t: +13,4 /+18,9 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.