Картопля Престо
Країна походження – Німеччина. Розробник фірма «Europlant Pflanzenzucht GmbH».

Характеристики виробника

Дуже ранній сорт з раннім формуванням шкірки та високою врожайністю. Основний врожай формується на 45-55 день після посадки. Звідси і назва «Presto», що означає «Швидко». Виведений у Німеччині (Власник – «Europlant Pflanzenzucht GmbH»). Бульби середньо-великі, овальної форми. Шкірка жовта, гладка. Вічка поверхневі. М’якуш жовтий. Смакові якості відмінні. Вміст крохмалю 12%, сухих речовин 19%. Незначне потемніння після варіння. Висока врожайність (400 кг з сотки) з великим відсотком товарних картоплин. Посухостійкість висока. Стійкий до картопляних нематод Ro1 та Ro4, Y – вірусу, скручування листя, чорної ніжки, ризоктонії. Дуже добре зберігається взимку – період спокою від середнього до високого.

Технологія вирощування

Попереднє прогрівання, пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Посадка картоплі проходить в період  09-20 квітня. В день посадки насіннєві бульби обробляються спеціальними препаратами комплексної дії (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). На грядці рослини розміщуються двома рядами в шахматному порядку по відношенню одна до одної. Відстань між рослинами в рядку 35 см.  Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними комплексними добривами з додаванням мікроелементів. Оскільки картопля не підгортається, застосовується  мульчування грядок, як обов’язкова складова агротехніки вирощування. Перед цвітінням здійснюється одна обробка фунгіцидним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон, Купроксат чи інший)  сумісно з одним із стимуляторів росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін  чи інші) та живильними компонентами, що містяться в препаратах типу Реаком, Хелатин, Новоферт та інші. Збір – друга половина серпня.Результати

Дуже ранній і високопродуктивний сорт. Вихід продукції розпочинається досить скоро. Ось тільки кущі набрали висоту якихось 60-65 см, ще навіть не цвіли, вірніше, ця стадія взагалі обминається, а з другої половини червня вже починають жовтіти. На 09 липня (71-й день від сходів) шкірка на картоплі була  майже загрубіла. Бульби середнього, більше до великих,  розміру. Доля товарних картоплин 85-93%. Шкірка гладенька, чистенька, жовтого кольору. Під кущем зазвичай 10-15 картоплин, хоча може бути до 20-ти. М’якоть жовта і як у більшості ранніх сортів з малим вмістом крохмалю. Смакові характеристики відмінні, картопля особливо нам сподобалась у смаженому вигляді. При відварюванні не темніє.

Врожайність стабільно висока, нерідко сорт потравляв в трійку найурожайніших сезону. В 2016 році отримали врожайність в перерахунку на сотку 510 кг і навіть в посушливий 2018 зібрали 290 кг/с. Ще однією перевагою в порівняння з іншими ранніми сортами є властивість добре зберігатись.

Підсумкове враження

Чудовий сорт. Загальна оцінка за 5-ти бальною шкалою – 5.
Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Василий сказав:

    Людмила у меня к вам вопрос будет у вас осенью картофель престо для семян? И как с вами связаться?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.