Картопля Лаперла (Laperla)
Характеристики виробника

Надзвичайно врожайний (400 ц/га і вище) надранній (50-65 днів) столовий сорт відомої селекційно-насіннєвої компанії Solana GmbH&Co.KG (Німеччина). Бульби вирівняні, з гладенькою шкіркою світло-жовтого кольору. М’якоть світло-жовта, розварюваність середня, смакові якості хороші. Кущі середнього росту, забарвлення квіток світле, червоно-фіолетове. Добре виносить посуху і потребує стандартної агротехніки. Зберігається добре. Сорт стійкий до вірусів, ризоктонії і багатьох інших захворювань картоплі. Вражається паршею, фітофторою.

Технологія вирощування

Попереднє прогрівання, пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Посадка картоплі проходить в період  09-20 квітня на грядки, добре збагачені органікою весною попереднього року. В день посадки насіннєві бульби обробляються одним із спеціальних препаратів комплексної дії (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). На грядці рослини розміщуються двома рядами в шахматному порядку по відношенню одна до одної. Відстань між рослинами в рядку 35 см.  Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними комплексними добривами з додаванням мікроелементів. Оскільки картопля не підгортається, застосовується  мульчування грядок, як обов’язкова складова агротехніки вирощування. Перед цвітінням здійснюється одна обробка фунгіцидним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон, Купроксат чи інший)  сумісно з одним із стимуляторів росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін  чи інші) та живильними компонентами, що містяться в препаратах типу Реаком, Хелатин, Новоферт та інші. Збір – друга половина серпня.Результати

Кущі висотою 60 см. Як всі ранньостиглі сорти, майже не цвітуть і доволі довго залишаються зеленими. Середина молодих листочків має світло-зелене забарвлення. Бульби гладенькі, тонкошкірі, світло-жовті, з неглибокими вічками, деформованих не зустрічалось. Доля товарних – 90-92 %.

Кількість бульб в кущі може сильно різнитись, але зазвичай їх більше 10-14 шт. Іноді трапляються кущі, що дають навіть по 20-21 картоплині, серед яких зустрічаються екземпляри по 600 г. Загальна вага всіх бульб такого куща становить біля 4 кг.

М’якуш світло-жовтий, майже білий, не розварюється, не темніє. Смакові якості хороші. Картопля цього сорту особливо ніжна і смачна в смаженому виді.

Урожайність може бути доволі високою і сягати 470 кг із сотки. Навіть в посушливий рік, коли в період бутонізації та цвітіння брак вологи відчувався особливо сильно, врожайність склала 260 кг/с і це без будь-якого поливу.

За зазначеної технології вирощування особливих проблем із фітофторою та паршею не було.

Під час зберігання бульби рано пробуджуються і вже до березня сильно проростають.

Загальне враження

Сорт викликає зацікавленість та бажання практикувати із ним ще і ще, адже 20 картоплин під кущем вагою 4 кг це реальність, але досягнути такої віддачі від кожної рослини допоки ще не вдалося. 

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.