Картопля Лаура
Країна походження – Німеччина. Розробник фірма «Europlant Pflanzenzucht GmbH».

Характеристики виробника

Середньоранній (середній) столовий сорт. Вегетаційний період 100 днів.  Кущ – прямий, високий, проміжного типу з слабким антоціановим забарвленням на стеблі. Листок – помірно – зеленого забарвлення, проміжний за обрисом  з слабким антоціановим забарвленням на центральній жилці. Віночок квітки – варіації від білої до ніжно-фіолетової, середнього розміру,  рясність квіток – низька. Бульби – червоні, овальної  форми з гладенькою шкіркою, масою 90-150 г, вічка – неглибокі з жовтим забарвленням основи. М’якуш – темно-жовтий. Вміст крохмалю 16%. В кущі може знаходитись до 20 бульб. Середньостійкий до всіх хвороб та вірусів. Бажана наявність зрошення. Урожайність до 450-500 ц/га. Смакові якості відмінні.

Технологія вирощування

Попереднє прогрівання, пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Посадка картоплі проходить в період  09-20 квітня. В день посадки насіннєві бульби обробляються спеціальними препаратами комплексної дії (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). На грядці рослини розміщуються двома рядами в шахматному порядку по відношенню одна до одної. Відстань між рослинами в рядку 35 см.  Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними комплексними добривами з додаванням мікроелементів. Оскільки картопля не підгортається, застосовується  мульчування грядок, як обов’язкова складова агротехніки вирощування. Перед цвітінням здійснюється одна обробка фунгіцидним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон, Купроксат чи інший)  сумісно з одним із стимуляторів росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін  чи інші) та живильними компонентами, що містяться в препаратах типу Реаком, Хелатин, Новоферт та інші. Збір – друга половина серпня.
Результати

Один із улюблених сортів. Кущі доволі високі, до 90 см. Цвітіння не дуже рясне. Квіти білуваті з легким фіолетовим відтінком. Бульби переважно великі, овальної форми, красивого червоного кольору. М’якоть насиченого жовтого кольору, не розварюється. Врожайність стабільно висока, середня 385 кг з сотки, максимально отримували 486 кг картоплі в перерахунку на одну сотку. Та не тільки за хорошу врожайність поціновуємо цей сорт. Лаура завоювала прихильність через надзвичайно чудові смакові якості і аромат. Особливо апетитним з неї виходить пюре, оскільки  завдяки м’якоті темно-жовтого кольору, здається, що ця страва щедро приправлена справжнім домашнім маслом.  Отак просто їж і ще хочеться. Від такого сорту важко відмовитися.

Підсумкове враження

Загальна оцінка за 5-ти бальною шкалою – 5.
Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.