Картопля Тайфун
Країна – походження: Польща.

Характеристики виробника

Група стиглості – середньостиглий. Нематодостійкий сорт, перший із польських сортів, що був занесений в Реєстр сортів рослин України (2008р.). Непримхливий, стійкий до несприятливих погодних умов (легко відновлюється після приморозків, градобою). Стабільно висока врожайність в поєднанні з високими смаковими якостями та великоплідністю.   Кущ – напівпрямий, потужний, високий, проміжного типу з слабким антоціановим забарвленням на стеблі. Листок – помірно – зеленого забарвлення, проміжний за обрисом з слабким антоціановим забарвленням на центральній жилці. Віночок квітки – білий, рясність квіток – помірна. Бульби хорошого товарного вигляду  – великі, жовті, овальні  з гладенькою шкіркою, вічка – середні, м’якуш світло – жовтий. Бульби мають високі смакові якості, не темніють при кулінарній обробці, розварюються слабо. Чергування засушливих та дощових періодів не призводить до розтріскування, дуплистості, проростанню. Тайфун стійкий до особливо небезпечних вірусів Y, L і М, середньо стійкий до фітофторозу і парші. Має хорошу лежкість.

Урожайність:  331,5 ц/га (може дати до 700ц/га). Вміст крохмалю: 18,8-20%. Вегетаційний період: 116 днів. Маса бульб:  99,8 г. Смакові якості:  4,8 балів. Напрям використання – столовий.

Технологія вирощування

Попереднє прогрівання, пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Посадка картоплі проходить в період  09-20 квітня. В день посадки насіннєві бульби обробляються спеціальними препаратами комплексної дії (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). На грядці рослини розміщуються двома рядами в шахматному порядку по відношенню одна до одної. Відстань між рослинами в рядку 35 см.  Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними комплексними добривами з додаванням мікроелементів. Оскільки картопля не підгортається, застосовується  мульчування грядок, як обов’язкова складова агротехніки вирощування. Перед цвітінням здійснюється одна обробка фунгіцидним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон, Купроксат чи інший)  сумісно з одним із стимуляторів росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін  чи інші) та живильними компонентами, що містяться в препаратах типу Реаком, Хелатин, Новоферт та інші. Збір – друга половина серпня.
Результати

Кущі потужні, висотою 90 см. Цвітіння досить рясне, квіти чисто-білі. Сорт непримхливий, добре адаптується до несприятливих умов вирощування, стійкий до захворювань, добре зберігається.

Бульби красиві: чистенькі, гладенькі.  М’якоть світло-жовтого кольору, із хорошими кулінарними та смаковими характеристиками. На фоні стабільно високої врожайності відрізняється великими за розмірами картоплинами, дрібної майже немає, доля товарних до 98%. В 2016 році показав врожайність 511 кг з сотки. Та для цього сорту це не рекорд. Виробник запевняє, що від Тайфуна можна очікувати 700 кг/сотка і вважаємо, що це реально.

Підсумкові враження

Чудовий і перспективний сорт. Загальна оцінка за 5-ти бальною шкалою – 5.
Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.