Різдвяні перчики та баклажанчики

1Перед Різдвом зійшло 3 перчики та 3 баклажанчики. Звичайно, дуже ранній посів, дуже довга ніч, та і багато чого іншого незвичайного. А все почалось з того, що 25 листопада було вирішено перевірити схожість насіння перцю Каліфорнійське чудо та переданого з Італії сорту баклажана Violetta di Rimini так, як візуальний огляд давав підстави мати великі сумніви щодо його хорошої якості.

Для цього насіння замочила та поклала в тепле місце для проростання. Перші ознаки життя воно подало більше, як через місяць і проявило лише 30% схожості: як в перцю так і в баклажана із 10 насінин 3 почали прокльовуватися. На цьому можна було б зупинитись, адже поставлену задачу виконано і зроблено відповідні висновки щодо життєздатності та сили проростання даного насіння, а учасників тесту просто викинути.

Тільки якось стало шкода тих малих зачаточків, що так довго боролись за життя. Появилась думка: «Може посіяти? І як воно складеться без всього випробуваного, наперекір всьому, коли все не таке: насіння, строки посіву, грунт, світло, температура, підживлення?». Цікавість взяла верх і 29 грудня насіння пішло в грунт, що називається який був, а точніше, позичений в зимуючого на балконі порею. Зрозуміло, що ідеальних умов для нього ніхто спеціально робити не буде, ціль не така та і повсякденних клопотів без того достатньо, а тут ще свята на підході. Сходи появились на 7-й день, 5 січня: 3 перчики та 3 баклажанчики.

Особливого догляду розсаді не забезпечувала, було не до того, Різдвяні свята саме в розпалі. Горщики із сходами перенесла на західне вікно, ростіть і радійте, якщо можете. Правда зрідка ввечері їх на декілька годин ставила під  настільну лампу. Полив – відстояна водопровідна вода. Ось і весь комфорт.

Через місяць після сходів (на 5 лютого) рослинки помітно підросли, мають висоту 5-6 см та 4-6 справжніх листочків. Ознак надмірного витягування не спостерігається. Перчики взагалі непогано дивляться, міцненькі, розлогі, приземисті. Звичайно, інші городні культури, ті ж помідори в аналогічних умовах вирощування  дивилися б просто жалюгідно, та в перців і баклажанів своє специфічне відношення до освітлення в перший період розвитку. Ось так вони виглядають.

Але все дається в порівнянні. Коли основна доглянута розсада досягне такого ж віку, можна буде більш детально розглянути результати.

Менші рослини пересаджено, щоб всі рослини росли в горщику рівновіддалено, підсипано поживний грунтовий субстрат. Надалі мої експериментальні екземпляри будуть мати умови вирощування такі ж, як і розсада перцю та баклажанів, що вирощується із насіння, посіяного в кінці січня.

Найбільш відчутний негативний вплив на розвиток розсади мала незадовільна якість насіння. Вже в перший місяць  баклажан та перець втратили сходи: один росток баклажана ще з самого початку був дуже кволий, а перцю із видимими вадами (між сім’ядолей відсутня точка росту) і з часом засох.  З двох баклажанів, що продовжують рости, менший через свою слабкість та відсталість не може претендувати на місце на грядці. Загальна арифметика проста: із загальної кількості посіяного насіння зійшла третина, з тих що появились – третина загинула, у баклажана з тих двох, що продовжують рости – половина є некондиційною. Висновки напрошуються самі собою.

05 лютого 2016р. (t: -0,8 /+1,8 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.