Пора сіяти пізню капусту.
IMG_2810Найкращий час дня посіву пізньостиглої капусти на розсаду 7-15 квітня. Це ще бабуля казала: «Зразу ж після Благовіщення сій капусту». В окремі роки в цей період ще може бути досить холодно, та особливо зважати на температуру не треба, плюс є – достатньо, аби щоб стан ґрунту позволяв це зробити.

Сьогодні маємо все, що треба, тепло, вологу, дозрілу землю. Не даремно ж так дружно цвітуть нарциси, гіацинти, рябчики, доронікум, мускарини.

Городина також не відстає від загального марафону. Під накриттям випускає перші листочки редиска, сьогодні лише тиждень як вона зійшла, а ось в середньому рядку посіяна рукола і гірчиця лише починають пробиватись. Випускає стрілочки-листочки ярий часничок, горошок ще зовсім маленький, йому пару днів, а вже наставив вусики, щоб і собі ними підтягатись до неба. Зарухалась, закущилась озима цибулька, такого тепла для неї більше, ніж достатньо.  Зазеленіла підживлена та розрихлена садова суниця. В центрі розетки вже видно суцвіття.

Та повертаємось до нашої капусти. Купляючи насіння, вибір зупинила на гібридах капусти із середніми та середньопізніми строками достигання, придатну для квашення: Авак F1 (MoravoSeed, Чехія), Кубок F1 (Професійне насіння (Клоз Тез’є), Франція), Наомі F1 (KITANO, Японія), Пруктор F1 Садиба центр (Syngenta Seeds, Голландія).

110420163380_аДля вирощування розсади капусти маємо невеличкий парничок.Зроблений він з обрізаних листків хвилястого шиферу які виступають над землею на 35 см. До проростання насіння накриттям слугують старі віконні рами. Щоб розсада була міцнішою, після появи другого-третього справжнього листочка рами знімаємо, а парничок накриваємо агроволокном. Останні півтора тижні перед висадкою, розсаду загартовуємо.
Насіння в ряду висівалось через 5-6 см, між рядками 15 см. В парничку капуста буде рости 40-45 днів, допоки рослини не утворять 5-6 справжніх листочків.

110420163380А поки в парничку підніматиметься капуста, на відведеній під неї грядці, спробуємо зібрати врожай редиски №2 (другий посів) та зелених культур. На грядці у одному рядку ростиме редиска сорту Джолі, на іншому – Сора, а між ними рядок з листовою салатною гірчицею №2, руколою №2, шпинатом та бораго (огіркова трава). Щоб зібрати насіння, 2-3 кущики бораго посіяла біля квітника адже вона цвіте гарними голубими квітами і до того ж є хорошим медоносом, тому  буде принаджувати на ділянку корисних комах. Так як стоїть досить тепла погода, посіви не накривались.

11 квітня 2016р. (t: +11,1 /+18,3 0С)
Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.