Румбамбар як посадили років 10 назад, так він і росте постійно на одному місці. Не страшні йому ні шкідники, ні хвороби, ні великі морози і має відмінне здоров’я. Недаремно його батьківщина Сибір та північ Монголії. Без підживлень та особливого догляду дає змогу ласувати ревеневими оладками, бісквітами чи компотиком.
В цьому році сьогодні вперше зібрали врожай цієї культури. Ще міг би підрости, але ранній найсмачніший. Весною ніжні черешки румбамбара містять багато корисних компонентів в тому числі яблучну та лимонну кислоту. Саме вони надають йому кислинки, а не щавлева кислота яка не має смаку і буде зашкалювати в старих листках на початку літа. Та якщо навіть влітку зривати черешки із молоденькими, зморщеними, не повністю розпрямленими листочками, матимемо смачну і корисну продукцію.
Збирати будемо щотижнево, до липня, за раз не більше 3-4 листка з куща. Зрізані черешки дуже скоро втрачають вологу і стають в’ялими. Щоб призупинити цей процес, черешки не зрізаємо, а обережно вириваємо. Коли обрізаємо листя, незначну його частину обов’язково залишаємо, також не обриваємо, тоненьку плівку з іншого кінця (при основі). Частина листка зверху і кінці плівки знизу підсохнуть, закупорять черешок з обох кінців та зупинять випаровування вологи, завдяки чому збільшиться термін зберігання.
Наш кущ вже розпочав процес підготовки до насіннєвого розмноження. Так як цвітіння сильно ослаблює рослину та знижує її продуктивність, квітконоси обрізаємо як можна раніше.
Продовжуємо слідкувати чи нема повторного цвітіння – якщо рослина стара, вона буде постійно прагнути зацвісти. В такому випадку восени кущ викопаємо та закладем нову посадку. При цьому дуже важливо не забути добре ущільнити землю навколо кореня так як в іншому випадку він може загинути.
19 квітня 2016р. (t: +3,6 /+11,8 0С)
Останні коментарі