Пасинкуємо помідори.

IMG_5150Наші помідори розгалузились та досить рясно цвітуть. Окремі сорти помідорів (Пудовка жовта, Рум’яні, Потрібний розмір, Мрія-2) мають зав’язь 3-4 см. Грядки з індетермінантними та кущовими сортами вкрито мульчою.  Рослини отримали по 3 підживлення.

Проведено перше формування кущів шляхом видалення пасинків. Надлишок пасинків призводить до загущення куща та збільшення ризику захворювання в зв’язку з недостатньою циркуляцією повітря, а також сповільнення наливання та достигання плодів так як рослина витрачає багато поживних речовин на утворення вегетативної маси. Кількість стебел на кущі напряму пов’язана із величиною томатів: чим більше стебел, тим більше по кількості зав’язується плодів, але тим менший розмір кожного зокрема та його вага.

Затримуватись  з пасинкуванням не можна так як у місцях видалення потужних пасинків на рослині залишаються великі рани які стають воротами для проникнення інфекцій. Крім того, якщо маленькі пасинки легенько виламуються руками, то великі необхідно зрізати ножицями або ножом. В такому випадку інструменти також можуть стати основою для перенесення та поширення хвороб.

Найкращим часом для пасинкування є ранок сонячного дня. Зранку у рослин найкращий тургор і пасинки легко переломлюються, а тепло сонячного дня сприяє швидкому підсиханню ранок.

При формуванні кущів дотримуюсь наступних правил: у кущових низькорослих помідорів пасинкування практично не проводжу так як вони після утворення 3-4 китиць припиняють ріст. Забираю лише окремі пасинки, які сильно загущують кущ, слабкі і через це малопродуктивні або розташовані близько від землі. Надлишкове пасинкування може призвести до значного недоотримання врожаю.

Високорослі детермінантні помідори формую в 3-4 стебла. При трьохстебловій формі куща залишаю головний пагін (1), перший над квітковою китицею(2) і перший зразу під китицею на стовбурі як найбільш сильний (3). При 4-х, або більше стеблах підхід як описано вище, але на стеблі під китицею залишаю не 1, а 2 чи 3 пасинки. Всі інші пасинки, що виросли на стеблі у пазухах нижчих листків, а також ті, що появились із землі, є малопродуктивними і підлягають видаленню так як пізно закладають квіткову китицю та вступають в період плодоношення.

Індетермінантні помідори формую в одне стебло, тобто, всі бокові пасинки видаляю. Якщо над квітковою китицею зрідка дозволяю рости пасинку, то даю йому можливість закласти свою квіткову китицю, залишаю листок над нею і відщипую ще малюсінький вершок.

250520163565Пасинкування баклажанів не проводжу у зв’язку з тим, що прохолодне літо Західної України не дуже сприяє кущінню баклажана. Деякі кущі починають цвісти та це ще не означає, що утвориться зав’язь, досить часто перший цвіт обпадає.

Максимум, що пасинкую у перцю, це зачищаю до першої розвилки стебло та пусті, непродуктивні пасинки без зав’язі для розрідження куща. В наших умовах перезавантаженням куща плодами не переймаюсь, адже частіше питання стоїть навпаки – мало зав’язалось. Досить часто обриваю першу квітку чи навіть одинокий плодик, щоб стимулювати одночасне зав’язування хоча б 5-7 перчин. В протилежному випадку до серпня одиначок визріє, до початку вересня кущ омолодиться та відновить цвітіння, а ось на формування повноцінного врожаю часу не вистачить.

Масове цвітіння перцю розпочнеться ще через 1-2 тижні.  Хоча кущі перцю мають першу зав’язь, найбільші перчинки ростуть на нашому Різдвяному перчику.

28 травня 2016р. (t: +11,7 /+26,6 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.