Картопля Лабелла
Країна походження: Німеччина, оригінатор – Solana GmbH & Co. KG

Характеристики виробника

Ранньостиглий високоврожайний столовий сорт. Утворює великі вирівняні подовжено-овальні бульби з червоним забарвленням шкірки. Розварюваність середня. Відмінний смак. Вміст крохмалю 12 -14 %. Кущ середній, добре залистяний з червоно-фіолетовими суцвіттями. Маса бульб 78-102 г, кількість в кущі – до 14 шт. Потенційна врожайність 450-500 ц/га.  Лежкість бульб дуже висока. Сорт стійкий до раку картоплі, вірусам і картопляної гнилі. Стійкий до підвищеного температурного режиму.

Технологія вирощування

Попереднє прогрівання, пророщення та прозеленення (яровизація) 2-4 тижні. Посадка картоплі проходить в період  09-20 квітня. В день посадки насіннєві бульби обробляються одним із спеціальних препаратів комплексної дії (Селест-Топ, Тирана, Нупрід 600). На грядці рослини розміщуються двома рядами в шахматному порядку по відношенню одна до одної. Відстань між рослинами в рядку 35 см.  Глибина загортання – 8-10 см землі над картоплиною. Підживлення: 3-4 рази мінеральними комплексними добривами з додаванням мікроелементів. Оскільки картопля не підгортається, застосовується  мульчування грядок, як обов’язкова складова агротехніки вирощування. Перед цвітінням здійснюється одна обробка фунгіцидним препаратом (Інфініто, Ридоміл Голд, Чемпіон, Купроксат чи інший)  сумісно з одним із стимуляторів росту (Імуноцитофіт, Емістим С, Потейтін  чи інші) та живильними компонентами, що містяться в препаратах типу Реаком, Хелатин, Новоферт та інші. Збір – друга половина серпня.
Результати

Кущі компактні, прямостоячі, середнього росту (65-75 см). Стеблам характерне легке антоціанове забарвлення, листя з невеличкою хвилястістю. Достигання раннє, але ближче до середнього.

Бульби рожево-червонуватого кольору з тонкою шкіркою, подовжено-овальної форми, середнього та великого розміру. Доля дрібної незначна – біля 7-10%.  Вічок мало, залягання мілке.  М’якуш жовтий, з невеликим вмістом крохмалю, смачний.

Сорт проявляв схильність до розтріскування окремих бульб в період росту в ґрунті навіть у найбільш врожайний рік без особливо відчутних перепадів у водопостачанні рослин. Потворними такі картоплини не назвеш, але так звані ростові тріщини вони мали досить глибокі та широкі.

Урожайність може бути значною. При середній продуктивності 350 кг із сотки, максимальна у нас досягала відмітки 470 кг/с. Навіть в посушливий рік з довготривалим браком ґрунтової вологи сумісно з високими температурами в період початку росту, бутонізації та цвітіння, сорт продемонстрував доволі хорошу як для таких складних умов продуктивність – 222 кг з сотки. Правда, доля нетоварної зросла до 17%.

Загальне враження

Якщо не зважати на певну примхливість у вологозабезпеченості, що виражалося у появі окремих бульб із дефектами, Лабелла – вартий уваги сорт смачної картоплі із непоганою врожайністю.
Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.