Наповнення посівних ящиків та висів насіння.

IMG_2411Наповнення посівного ящика, наприклад, висотою 8 см та висів насіння проводжу наступним чином:

  1. На дно шаром 1-2 см викладаю подрібнену солому, сіно чи просто сухі залишки стебел бур’яну. Також іноді використовую тирсу осокори (тополя чорна) хоча підходить тирса інших листяних порід дерев (окрім дубової).  Перед використанням ніякі маніпуляції з нею не здійснюю добрива не додаю. Створений органічний шар буде функціонувати як дренаж, поглинаючи надлишок вологи із ґрунту при поливі. Також він підтримуватиме в кореневій зоні оптимальну температуру, оскільки виконуватиме ще і функцію своєрідної теплоізоляційної прокладки між прохолодним підвіконням та ґрунтом. Якщо термін вирощування розсади не перевищує 30-35 днів, дренажний шар в розсадному ящику не вистеляю.
  2. На дренажну основу висотою 4-4,5 см насипаю самостійно приготовлену з осені земляну суміш, яку обережно поливаю киплячим рожевим розчином марганцівки чи йоду із розрахунку 7 капель йоду на 5 л води. Це зволожує, знезаражує та прогріває ґрунт.
  3. Зверху по земляній суміші висотою 1-2 см даю шар купованого субстрату на який викладаю насіння. Висіяне насіння зверху висотою 1-2 см знову прикриваю купованим субстратом. Для кращого контакту насіння з землею посіви легенько приплескую долонею та зволожую дуже гарячою водою.

Тобто, для вирощування розсади використовується як самостійно приготовлена грунтосуміш так і куплений субстрат. Причому, шар із самостійно приготовленої грунтосуміші може змінювати висоту в залежності від висоти посадкової тари, а верхній шар із купованого субстрату в якому проростає розміщене там насіння, має постійну висоту 2-4 см. Це дає змогу здешевити процес вирощування розсади та забезпечити ніжному росточку в початковий період його розвитку перебування в найбільш комфортних і збалансованих по багатьох позиціях умовах, забезпечених промисловими можливостями виробників городніх субстратів.

Глибина загортання насіння також має важливе значення. При заглибленні більше норми рослини вийдуть на поверхню із затримкою та ослабленими, а при недостатньому – появляться із насіннєвою оболонкою, що у багатьох випадках унеможливить розгортання сім’ядольних листків.

Для підтримання оптимальної вологості, ємність із ще паруючим після поливу окропом ґрунтом та посіяним у нього насінням, загортається в поліетиленовий пакет чи накривається склом і для забезпечення підвищеної температури, ставиться біля батареї опалення для проростання.

27 січня 2016р., (t: +2.1 / +3.5 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.