Посів високорослих помідорів.

020820152972В цьому році традиційно  багато уваги буде приділено помідорам. Сіятись вони будуть поетапно в залежності від сортових ознак та поставлених цілей. Першим в посівні ящики піде насіння високорослих помідорів. Оскільки у них врожайність з одиниці площі набагато більша, ніж у низькорослих, цим помідорам відводиться основна роль. Для розвитку високорослим томатам треба більше часу, адже перше суцвіття у них утворюється після 9-12 листка.   При підборі сортів перевага надавалась біф-томатам. В питомій вазі основної групи вони складатимуть 75%.

Оскільки розсаду помідорів хочу висадити на грядку 20-25 квітня у віці 55-60 днів, саме пора висівати насіння.

Враховуючи те, що частина насіння може не зійти або якась кількість рослини випаде в процесі розвитку, планова доля резерву насіння для посіву має становити біля 40-50%, а у випадку наближення кінцевого терміну придатності – ще вище.  Позаяк у мене насіння свіже, хорошої якості, висіватись буде лише на 25-30% більше, ніж потрібно.

Передпосівна обробка насіння не проводиться. Помідори спочатку густенько сіються в один ящик, а згодом розсаджуються. Насіння висівалось на відстані 2-3 см одне від одного, так розсада краще провітрюється, до того ж, це хороший профілактичний спосіб запобігання пошкодження сходів «чорною ніжкою». Глибина загортання до 1 см. Насіння проростатиме в субстраті “Універсальний для кімнатних рослин”, виробник ДП «Агроторф» ВАТ «Івано-Франківськ торф».

Щоб не пересихала земля, посівний ящик накрито целофановими пакетом та переміщено до батареї опалення. При температурі ґрунту 23-25 °С, помідори мають зійти на 4–5-й день після посіву, приблизно 23-24.02. Якщо батареї будуть недостатньо гарячі і температура ґрунту становитиме менше 20 градусів, сходи можуть з’явитись  на 7-10 день від посіву.

IMG_2409Декілька слів ще про одного маленького “Помагая”.   Дуже зручно зазначати на розсадному ящику назви сортів липкими цінниками. Вони продаються у магазинах канцтоварів, недорого коштують, їх надовго вистачає, ними легко користуватися. Головне переконатись, що товар не залежалий і цінники зберегли хорошу липучість. Такими наліпками із датою виготовлення у мене також позначена вся домашня консервація.  Швидко і надійно.

19 лютого 2016р. (t: +1,5 /+5,6 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.