Квітневе літо.

IMG_3793Якось так раптово по календарних мірках, як світло включив, клац, і ось воно – літо. Ще 2 квітня при максимальних +9,4 0С з ранковими приморозками -1,1 0С кутались в теплий одяг щоб заховатись від пронизливого північного вітру, а тут на тобі, вже пару днів маємо +22-25 0С. До того ж, синоптики тішать своїми прогнозами про те, що тепла погода збережеться надалі також.

 За таких погодних умов дерева, кущі просто вражають своїм розвитком: зацвіла форзиція, абрикос, розпустила перші квіти духмяна алича.

 Ще більше зачаровують квіти, і вже не тільки кімнатні.

Якщо городні роботи та графік посівів на цей рік планувались виходячи із ось таких минулорічних заміток, характерних майже для всіх наших весен: «Два минулих тижні стояла похмура холодна дощова погода. 03.04 випало багато снігу. Роботи на дачі неможливі. Наступний тиждень також передбачається холодним, дощовим та похмурим», то виходячи з тих умов які маємо зараз, треба буде терміново переглянути строки та черговість робіт. Адже підвищена температура не тільки форсує розвиток природи на маячки якої ми орієнтуємось, наприклад : «Найкращий період для висадки картоплі: від перших листочків на березі до початку цвітіння черемухи», а й пересушує землю.

 Балкон тепер просто перевантажений розсадою.

З потеплінням на ньому стало занадто душно, підвищилась вологість. Цього треба уникати, адже  такі умови  можуть стимулювати розвиток хвороб, а рослини зробляться занадто ніжними, слабкими. До того ж, частину високорослих помідорів, ранню капусту, порей та селеру через 10 днів, а баклажани і перець ще через тиждень планується висадити в ґрунт на постійне місце вирощування. Так рано помідори на грядку ще не висаджували, а ось для капусти, порею та селери саме час.

Для того щоб зміна температурного режиму, пов’язана з пересаджуванням розсади в ґрунт, не була для росли сильним стресом, внаслідок якого може призупинитися ріст, розпочато процес загартовування. З цією метою на балконі відключено обігрів та цілодобово відкрито вікно на вулицю. В нічний час температура на балконі може знижуватись до 10 0С, але нічого страшного в короткотерміновому охолодженні розсади немає.  Для унеможливлення проникнення тепла, двері в кімнату на ніч закриті.

Ось такі зараз баклажани та перець.

Салат просто аж проситься на грядку, Рускай вже навіть почав набирати колір. В суботу будемо його висаджувати адже запланований вік розсади майже досягнуто.  А цибульці треба ще трішки підрости.

У картоплі появились, міцні росточки в основі яких намітились корінці. IMG_3750 З ними поводимось дуже обережно адже у картоплі є наступна особливість. Кожне вічко містить три росткові бруньки. Першою проростає центральна, до того ж вона дає самий сильний паросток. Якщо його обламати, розвиваються наступні, але менш сильні. При цьому врожай знижується. Якщо у картоплі ще раз обламати паростки та висадити її в ґрунт, зійде багато стебел, але настільки слабких, що при несприятливих умовах, утвориться дуже мало картоплин, або вони не утворяться взагалі. Цвітіння картоплі, що вирощується з таких ослаблених бульб, відбудеться на 10-14 днів пізніше, рослини сильніше піддаватимуться різноманітним захворюванням та матимуть схильність до виродження. Навіть при хорошому догляді недобір врожаю може сягнути 30-40%.

06 квітня 2016р. (t: +9,6 /+25,2 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.