Висаджуємо розсаду цибулі

Починає240420163402 цвісти бузок, каштани, цвіте яблуня, перецвітає слива, черешня.  Палахкотять тюльпани, іриси випускають квіткові стрілки, а рози через холодні ночі і без квітів дивляться як квіти.

Затримуватись із висадкою розсади цибулі не варто так як дана культура є холодостійкою, причому розвиток кореневої системи найкраще проходить при температурі 7-10 0С. Раннє висаджування дає змогу розсаді за прохолодної погоди сформувати потужну кореневу систему яка буде успішно протистояти наступним жарким і сухим періодам, а відповідно, сформувати гарну ріпку. Виходячи з цього, оптимальними строками висаджування розсади є 15-25 квітня. До того ж на сьогодні наша розсади має 40-й день після сходів, тобто готова до висадки.IMG_4282

Коренева система у цибулі розвинута слабко та розташована переважно в верхніх шарах ґрунту (максимальна глибина проникнення 40-50 см), а щоб отримати велику та соковиту головку, вона повинна мати доступ до поживних речовин.  В затінку наросте багато пишної зелені, а ось ріпки можна не дочекатись та і зберігатись вона буде погано. Тому для розсади цибулі підібрано сонячну ділянку із самим легким та родючим ґрунтом із тих, що в нас є.

IMG_4293Готуємо під посадку грядку. Для цього натягуємо маркер із позначками в 5 см та загостреним кілочком біля бортиків грядки робимо ямки. Їх глибина повинна бути такою, щоб розсада в них розмістилась майже до місця розгалуження зелених листочків. Щоб цибулькам в процесі росту було вільніше, ямки розміщуємо шахматкою але дотримуючись інтервалу в 5 см. На грядці таким чином формуємо 2 ряди.

А тепер підготуємо до посадки розсаду. Садовою лопаткою підкопуємо землю та обережно дістаємо цибульку. У кожної рослинки на 1/3 вкорочуємо коріння та на 1/2 перо. Отримуємо міцненькі такі собі стерженьки, висаджуючи які уникнемо загинання коріння та матимемо 100% приживлення, до того ж працювати з ними набагато зручніше.

IMG_4296Розкладаємо по ямках розсаду, поливаємо та загортаємо землею.  Посадки накриваємо агроволокном, натягнутим на дуги. Через 7-10 днів, коли розсада вкорениться та зміцніє, накриття знімемо.

Розсада цибулі порею на сьогодні має 66 днів і також готова до висаджування. Підготовка грядки і розсади  аналогічна тому, як це робилося при висаджуванні цибулі на ріпку із невеликими відмінностями які полягають в тому, що  рослини на грядці розміщуємо двома рівненькими рядками з інтервалом одна від одної в рядку 7,5 см.

23 квітня 2016р. (t: -0,7 /+13,9 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.