Боротьба з бур’янами

170520163441Майже весь город засіяно та засаджено. Чого тут тільки не натикано: різноманітна капуста, салати, улюбленці помідори, цибулька, перчики, кукурудза, морквочка і т.д. Всього багатенько і густенько. Та через малі розміри рослин ділянки з широкими проходами здаються якимись пустуватими.

Але ми добре знаємо, що це не надовго. Ще 3-4 тижні і за теплої погоди все зазеленіє та забуяє, город кардинально змінить свій вигляд. Щоб сприяти цьому процесу проводимо активне підживлення. Часник, горох, цибулю на ріпку, картоплю вже підживили 2 рази, помідори, моркву, капусту, кукурудзу, порей, селеру – 1 раз. Цибуля на перо, салат, редиска, рукола, листова гірчиця, бораго, шпинат ростуть без підживлень.

В цю пору також досить актуальне питання зачищення городу від бур’янів. Насіння багатьох видів рослин лежачи в землі може не втрачати схожість більше 20-ти років. І це не межа. У Вікіпедії з посиланням на статтю Замятіної Н. «Опыт продолжается 120 лет», опублікованій в журналі «Наука і життя» № 7, 2001р., є інформація, що американський ботанік В. Дж. Біл англ. William James Beal восени 1879 року закопав у землю 20 пляшок з насінням 21 виду поширених бур’янів. З тих пір періодично (спочатку 40 років кожні п’ять, потім десять, а пізніше — кожні двадцять років) учені викопують одну пляшку і перевіряють насіння на схожість. Деякі особливо стійкі бур’яни проростають досі. Залишилось ще 5 пляшок.

Без сумніву, що за звичайних умов знищення бур’янів називається боротьбою. А як інакше, якщо пруть без зупину, особливо якщо достатньо вологи. І в результаті до кінця літа вони переважно перемагають. Бере верх їх невпинна тяга до життя, бо вони є життя: вируюче, стрімке, буйне.

Враховуючи те, що ми використовуємо вузькі грядки вже не перший рік, бур’янів досить мало. Гній, як джерело забур’янення, не завозимо, а тим, непрошеним гостям, що появляються, не даємо шансу засіятись. До того ж, однією з головних умов проростання насіння є його розміщення в верхніх шарах ґрунту. У нас міжряддя не перекопуються і ніколи з грядками не міняються місцями. Тому насіння, що було біля поверхні землі на міжряддях все з часом поступово проросло, сходи було успішно знищено, а тому насіннєва маса не наростає, а навпаки – зменшується. Якщо якісь стебельцятка появляються, вони зрізаються плоскорізом, згрібаються граблями та виносяться в компостну яму.  Все досить легко та просто.

Це так з міжряддями, а ось обробіток грядок проводиться наступним чином. Коли бур’яни зовсім маленькі, бортики можна розгорнути та через 30 хвилин відновити граблями.  При цьому всі білі ниточки сходів гинуть. А можна почекати коли бур’яни трішки підростуть та після дощику позривати їх руками. Перш за все орієнтуюсь на їх кількість, а тоді вирішую яким способом скоріше.

В середині грядки сапання не проводиться, адже рослини розміщені досить скупчено і коріння, ось воно, зразу біля поверхні. Його дуже легко пошкодити, а рослини з підрізаним корінням довго відновлюються, відстають в  рості, через що пізніше вступають в фазу плодоношення. Варто лише раз добре просапати часник і великих головок він не утворить. Тому серед городнього інвентаря такого інструменту як сапка у нас не зустрінеш. Максимум що робиться, це весняне (допоки не розрослась коренева система) розпушення плоскорізом ґрунту на глибину до 1-2 см з одночасним підрізанням бур’янів і то не більше 1-2 рази. А далі, після проведення серії підживлень, центр грядок добре мульчуємо  після чого бур’яни як овочам так і нам більше не дошкуляють.

IMG_4961До багаторічних бур’янів абсолютно нетерпиме ставленні. Як тільки побачимо, що хтось з них потихеньку починає обживати територію городу, спуску не даємо. Зразу ж викопуємо та вибираємо все до останнього росточка. Щоб від сусідів до нас не перебирались бур’яни з повзучими стеблами, досить добре захищає невисока загорожа із шиферу.  Ви там собі, дорогенькі ростіть, а до нас зась!

11 травня 2016р. (t: +12,4 /+21,1 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.