Температурний режим для сходів помідорів, розсади селери, порею.

IMG_2895За три дні від перших сходів зійшло біля 80% посіяного насіння помідорів. Далі утримувати посівні ящики в теплі немає великої потреби, більшість насіння проросло, а ось молоді сходи можуть сильно витягнутись. Розсада помідорів має таку схильність, це не терплячкі перці які досить стійко переносять високу температуру при недостатньому освітленні. У нас вирощуються помідори сорту Лимон-ліана, але ось ліановидної розсади нам зовсім не треба. Тому з цього часу помідори цілодобово будуть утримуватись на балконі. При цьому, перший тиждень – півтора температурний режим буде трохи жорсткішим, а далі м’якшим.

Позаяк на вулиці від легкого морозцю вночі до невеличкого тепла вдень, на балконі без обігріву  маємо 7-10 0С, саме те, що треба на ніч для нашої розсади. Понижені температури стримують витягування розсади в перші дні її життя, сприяють активному росту кореневої системи. Вдень температура має бути вищою. Щоб за необхідності включалась система обігріву, таймер на терморегуляторі виставлено на 14-15 0С, тобто, це температурний мінімум. Для додаткового надходження тепла на балкон можна з кімнати відтулити двері, особливо коли вдома нікого немає (на роботі, по справах, на навчанні) – квартира освіжиться і розсаді добре, адже завдяки цьому температура на балконі в похмурі дні підвищиться на додаткові 2-3 градуси (до +17-18 0С). За ясної погоди сонце нагріває балкон ще більше, до 22-24 0С,  знову ж таки економія на електроенергії для обігріву, при цьому розсадка почувається просто суперово.

Над ящиком із сходами помідорів прилаштовано люмінесцентну лампу яке забезпечить підсвічування розсади з 18-ї до 22-ї години.

На балкон також перенесено розсадний ящик із пореєм. Вже пройшло 9 днів, як появились перші сходи, а розсади маємо лише половину від запланованої кількості. Насіння хоча повільненько, але продовжує проростати. Розсаду перенесено на балкон, де вона буде розвиватись в умовах аналогічних, як для помідорів, але без підсвічування.

Ще один житель балкону – селера. Зрозуміло, що перші 35-40 днів після сходів від селери не потрібно чекати бурхливого розвитку, але таке враження, що у неї просто якийсь «сидячий протест».  Якщо перець, баклажани через 10 днів вже дали перші справжні листочки, то селера на 18-й день як зійшла, майже без змін – стебельцятко, дві сім’ядолі і все. Сіянці цієї примхливої ароматулі будуть вирощуватись на балконі у розсадному ящику без пікірування до часу висадки у відкритий ґрунт.

26 лютого 2016р. (t: -1,4 /+2,8 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.