Кукурудза – велика та маленька

IMG_4649Репресовані батьки, які відбували покарання в Сибіру, розповідаючи своїм дітям про Україну казали: «А знаєте яка там росте кукурудза. Велика, смачна. Одним качаном наїстися можна!» Голодні діти, які ніколи не бачили кукурудзи дивувались: «Як то можна наїстись, ще й одним качаном? Дійсно, країна мрій та див!». Це із родинних переказів.

Мабуть всім подобаються солодкуваті зерна кукурудзи молочної стиглості. Та коли у нас був звичайний город довго ласувати ними не приходилось.  Скопана чи зорана земля вся одночасно засівалась, дозрів урожай – зібрали і до побачення в наступному сезоні. За такого розкладу попоїсти кукурудзи можна було лише раз-два і якого розміру ділянка значення не має, адже запасів, як, наприклад, картоплі не зробиш. Городництво на вузьких грядках дало змогу більш вибірково підходити до закладки грядок: сьогодні працюємо ось тут з такими-то культурами, а потім там з іншими і ніяких проблем та поспіху.

Для того, щоб протягом літа постійно збирати кукурудзяні качани,  як і по багатьох інших овочах, насіння  висівала в декілька строків. Кукурудза першого посіву (06.04) сорт Сахарний поток (DGH) вже росте на грядці. Її розсаду у віці 16-ть днів 28.04 висадили на постійне місце в два ряди з інтервалом між рослинами 17,5 см. Завдяки маркеру з розміткою 35 см таку відстань дуже легко прораховувати. Місце вибрали сонячне так як навіть в легкому затінку качани не утворюються. Щоб ніжні, не загартовані рослини краще приживались, посадки  на 8 днів накрили агроволокном.

Тепер будемо висаджувати 6-ти денну розсаду (посів 20.04) кукурудзи гібриду Суперсолодка (GOLDEN GARDEN). Враховуючи те, що земля встигла вже досить добре прогрітись, також висіємо безпосередньо в ґрунт насіння сорту Русалочка (Велес) та гібриду Суперсолодка. Якщо кукурудзу посіяти раніше в холодну землю, багато насіння запліснявіє та загине, сходи з’являться слабкими та зрідженими. Врожайність з таких рослин як правило буває нижчою.

Та це ще не всі посіви. Ще один, останній, зробимо дещо пізніше, в останніх числах травня – на початку червня. Допоки буде підростати наша розсада, зберемо врожай редиски, посіяної 23.04, а на вивільнену площу висадимо кукурудзу. Такі ось плани.

07 травня 2016р. (t: +6,2 /+14,9 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.