На черзі посів селери.

IMG_2407Селера вже давно є нашим улюбленим овочем. Листя кореневої селери грубувате,  з різкуватим і насиченим запахом, я його практично не використовую, а ось корінь – зовсім інше діло. Маючи ніжний горіховий присмак, він ароматизує супи  та інші страви, чудово смакує в салатах чи просто смаженими пласкими скибками в бутерброді.

По кількості рослин, вирощуємо селери небагато.  Заплановано отримати 18 штук розсади. Якщо коренеплід  виросте навіть в половину задекларованої величини, на сезон 9 кг коренів нам повністю буде достатньо.

Коренева селера має тривалий вегетаційний період який в залежності від сорту становить 150-180 днів. Тому, щоб отримати великі головки, без вирощування через розсаду не обійтися. Насіння селери через 2-3 роки після збору швидко втрачає схожість. Маючи високий вміст ефірних олій воно погано вбирає вологу, через що проростання може затримуватись до 20-22 днів. Враховуючи такі особливості, доцільно проводити передпосівну обробку насіння, але оскільки наше насіння придбане в поточному році,  і є інкрустоване виробником, додаткові операції з ним проводитись не будуть.

Спробуємо виростити кореневий сорт Діамант від Професійне насіння Bejo Zaden. Насіння висіяно в пластиковий контейнер висотою 6 см, довжиною 18 та шириною 12 см. Шар в якому буде проростати насіння сформовано із субстрату «Поліський», Універсальний, виробник ТОВ «Річ Ленд».

Увага! Особливістю проростання насіння селери є доступ до світла та повітря. Засипане землею насіння може не прорости, а тому рівчаки чи ямки не робились, 40 насінин просто зрідка розкидано по поверхні ґрунту та для кращого контакту з землею, засіяну площу пульверизатором злегка обприскано водою.

IMG_2408Для кращого проростання створюємо таку собі міні-тепличку, накривши зверху контейнер з посіяним насінням ще одним більшим контейнером з прозорого пластику. При бажанні можна використати скло, чи помістити ящичок з посівами в прозорий целофановий пакет, кінці якого зав’язати. Як варіант, правда дуже поганий через рухливість та малу міцність, для вирощування розсади селери можна взяти разовий прозорий харчовий контейнер з кришкою.

Розсадник  поставила в тепле (22-25 0С), світле місце. В даному випадку – на край підвіконня, ближче до батареї опалення. Щоб в умовах тепла та вологи не розвивалась пліснява, посіви щоденно будуть провітрюватись шляхом зняття накриття на 5-10 хвилин. За хороших умов, сходи можна чекати  на 9-12 день.

27 січня 2016р., (t: +2.1 / +3.5 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.