Світло та тепло для розсади.

1Щоб в кімнатних умовах отримати здорову, міцну розсаду городніх культур їй в перший період після сходів необхідно приділити особливу увагу та забезпечити хорошу освітленість. Без неї в тканинах сповільнюються процеси фотосинтезу які є основою життєздатності рослини, розсада надміру витягується, стає зніженою, хирлявою, із слабкою кореневою системою. Такі рослин в верхівці росту закладають листя, а не квіткові бруньки. Всі наступні вжиті агротехнічні заходи незначною мірою можуть покращити загальний стан розсади.

Щоб забезпечити достатню освітленість, прагнемо реалізувати два дуже важливих аспекти: потужність освітлення (сила світла джерела світла), та довжина світлового періоду (кількість годин). Зрозуміло, що найкраще розсада росте під сонячними променями, це як би еталон потужності освітлення. В ранкові, вечірні години та в похмуру погоду розсаді денного світла замало і її необхідно підсвічувати.  Для цього використовуємо люмінесцентні лампи. В лютому розсаді забезпечуємо 10-12 годинний світловий період, в березні 8-10 годин, в квітні підсвічуємо лише окремі культури, наприклад огірки.

Не менш важливим є температурний режим. Розуміючи, що якраз надлишок тепла при нестачі світла призводить до витягування, при вирощуванні розсади прагнемо збалансувати саме ці фактори. Виходимо з головного правила – чим вища температур  в місці знаходження розсади тим їй більше потрібно світла і навпаки.

Оскільки одночасно вирощується розсада багатьох видів овочів та квітів, ми не маємо змоги для кожної культури забезпечувати окремі температурні та світлові умови, а тому застосовуємо уніфікований підхід з дотриманням середніх оптимальних значень.

Створити прийнятні умови не так вже і складно, якщо є засклений і утеплений балкон чи лоджія та ряд підручних засобів: стелажі для розміщення розсади, обігрівач, терморегулятор, лампа освітлення. Обігрівач з терморегулятором дають змогу встановити та підтримувати необхідну нам температуру повітря, а лампи освітлення – збільшити світловий період.

02 лютого 2016р. (t: +0,8 /+9,2 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.