Садимо картоплю.

IMG_394626 березня дістали з льоху картоплю. Процес передпосадкової підготовки має проходити 3-4 тижні. За цей час картопля не тільки випускає ростки, а й під впливом світла прозеленюється. З настанням стабільно теплої погоди приходиться переглядати терміни посадки і орієнтуватись на природний календар. Хоча наша картопля встигла позеленіти лише на один бік, а з іншого лише почала, за основу беремо те, що найкращий час для її посадки є період від появи на березі листочків до початку цвітіння черемухи, тобто, саме зараз і приступаємо до роботи.110420163389

В цьому році будуть посаджені перевірені часом 7 сортів картоплі, це Престо, Лаура, Тайфун, Кондор, Слов’янка, Дезіре та неперевершена Ароза.  Два сорти, які в минулому році були посаджені вперше: Лабелла і Лаперла. А також випробуємо 2 нових сорти Коннект та Моцарт.

Щоб постійно отримувати хороший врожай картоплі, дотримуємось декількох нескладних правил:

  1. На одній грядці не висаджуємо суміш різних сортів картоплі. Це пов’язано з тим, що у кожного сорту закладена своя програма розвитку щодо періоду достигання, висоти і розлогості куща, а також з особливостями догляду на кожному етапі росту. У спільних посадках неможливо приділити необхідну увагу окремо взятому сорту в частині поливу, підживлення, захисту. Високорослі, потужні кущі створюватимуть затінок меншим. Матиме місце ситуація коли частина рослин вже посохла і готова до збору, а інша продовжує вегетацію. Звідси і вагомий недобір врожаю.  IMG_3945
  1. Не вирощуємо один, нехай навіть з самими чудовими характеристиками, сорт. Висаджуємо декілька сортів картоплі, переважно 7-9 (мінімум 3-4). Це дає змогу протистояти спалахам хвороб, примхам погоди чи іншим негативним чинникам. Адже якийсь сорт виявиться самим стійким до збудника захворювання, що бушує в цьому році, а інший в своїй фазі розвитку, витривалий до посухи. Ось, наприклад, сорт Кондор кожного року показує іншу врожайність в межах від 275 до 540 кг із сотки. Беручи до уваги те, що вегетація ранньостиглої  картоплі проходить в самих сприятливих для цієї культури погодних умовах і практично не вражається фітофторою, нею  зайнято біля 25% посадкової площі. Слід зауважити, що разом з тим більшість сортів ранньої картоплі менш урожайні, ніж середньо- та пізньостиглі, хоча селекція не стоїть на місці і досить великі зрушення в цьому напрямку вже є. Так сорт ранньостиглої картоплі Лабелла в минулому році дав непогану врожайність – 363 кг з сотки.
  2. Проводимо оновлення посадкового матеріалу через 4-5 років, максимум 8 років. Насіннєва картопля вибирається лише з самих урожайних кущів.

Щоб чисельні шкідники не пошкодили молоді росточки, провели обробку посадкового матеріалу препаратом Нупрід 600 згідно інструкції.

На грядці картопля висаджена в два ряди, ямки робились садовою лопаточкою через 35 см в шахматному порядку по відношенню одна від одної. Так як наша картопля не буде підгортатись, бульби закопувались на таку глибину, щоб над ними до поверхні було 8-10 см землі.

09 квітня 2016р. (t: +11,9 /+21,0 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.