Селеру на грядку

IMG_4300Виростити кореневу селеру довго та складно. Період проростання насіння дуже розтягнутий. Перше зійшло через 12 днів після посіву, але ще до 30-го дня появлялись все нові росточки. Молоденькі сходи дуже повільно розвиваються. Кінець лютого, розсадка малюсінька, початок березня маленька, середина березня, а це майже 50 днів від посіву, все одно мала.

Лише під кінець березня зарухалася, почала розростатись, міцнішати і ось сьогодні, на 75 день від сходів  будемо її висаджувати на постійне місце.

Виростити хорошу розсаду селери це лише півділа (слабкі рослини не дадуть хорошого врожаю). Не менш важливо правильно вибрати ділянку та посадити розсаду. Виходимо з того, що любить селера.  Вона вимоглива до родючості та вологості ґрунту.  Селера світлолюбна, при недостатньому освітленні коренеплоди не будуть великими. Грядка під селеру має бути з нейтральною кислотністю так як на кислій землі селера не росте.

Виходячи з цього місце під селеру вибрали в низинці яка добре освітлюється сонцем і при тому там достатньо волого. Підготовка ділянки традиційна, як для всіх культур (про це писали тут) . і включала внесення компосту, добрив, розкислення ґрунту та формування  грядки з бортиками. Неодноразово переконались, що найкращим супутником для селери є порей, тому висаджуємо їх поруч на одній грядці: біля одного бортика селера, а біля другого – порей.  Ямки робились загостреним кілочком на глибину коріння, відстань між рослинами в рядку 25 см.

Після того, як із розсад