V-підв’язка для індетів

IMG_5486На наших грядках зараз росте 38 сортів та гібридів помідорів та ще 6 підростає розсадою в ящиках. Кожному з них притаманні видові характеристики, а тому агротехніка вирощування дещо відрізняється. Основні відмінності полягають у строках висіву насіння, відстані між рослинами при висаджуванні, формуванні куща, видах опор для підтримування рослини у вертикальному положенні, кількості підживлень.

14 травня було підв’язано помідори кущових та високорослих детермінантних форм. IMG_5497В наслідок цього посадки поступово набирають вигляду такої собі шпалери в якій рослини добре  освітлюються сонцем та провітрюються. Роса та дощова вода дуже скоро випаровуються не даючи можливості бурхливо розвиватись хвороботворним мікроорганізмам.

Індетермінантні помідори підв’язуємо іншим способом. Справа в тому, що при посадці відстань між рослинами в ряду закладалась лише 17,5 см. Помідори ростуть буквально один біля одного. Якщо їх підв’язати шпалерним способом, рослинам буде затісно. В таких умовах хорошого врожаю вони не дадуть.

Найоптимальнішим варіантом є вирощування індетермінантних томатів в одне стебло із використанням опор завдяки яким посадки набувають V-подібного вигляду.

Для цього на відстані 60 см від рядка з двох сторін  закопуємо (вбиваємо)  стовпчики з інтервалом 1,2-1,5 м. Зверху на стовпчиках закріплюємо планки.

Стебло помідора під першим від землі листком  вільною петлею обв’язую синтетичним шпагатом.  Далі шпагат обкручую навколо стебла рослини, а верх  шпагату закріплюю на горизонтальній планці.

Ще один, самий важливий момент. Помідори ростуть одним рядком. Якщо перший кущ підв’язала до правої опори, то другий – до лівої. Третій знову до правої, а четвертий, відповідно, до лівої і т.д. до кінця ряду. Тобто,  помідори почергово направляються в одну та іншу сторону та як би формуються в дві V-подібні лінії, а відстань між рослинами в кожній лінії таким чином збільшено до 35 см. З часом, чим вище піднімаються помідори, тим більшою стає відстань між обома лініями. Рослинам вільно, комфортно, а ми маємо змогу отримати подвійний врожай з одиниці площі, адже якщо подивитись реально, на маленькій грядочці вирощуємо дуже багато кущів.

28.05 індетермінантні помідори було підв’язано вище описаним способом. Регулярно, раз в тиждень вершки помідорів що підросли обережно обкручую навколо шпагату та видаляю пасинки в пазухах листків.

08 червня 2016р. (t: +5,9 /+20,5 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.