V-підв’язка для індетів

IMG_5486На наших грядках зараз росте 38 сортів та гібридів помідорів та ще 6 підростає розсадою в ящиках. Кожному з них притаманні видові характеристики, а тому агротехніка вирощування дещо відрізняється. Основні відмінності полягають у строках висіву насіння, відстані між рослинами при висаджуванні, формуванні куща, видах опор для підтримування рослини у вертикальному положенні, кількості підживлень.

14 травня було підв’язано помідори кущових та високорослих детермінантних форм. IMG_5497В наслідок цього посадки поступово набирають вигляду такої собі шпалери в якій рослини добре  освітлюються сонцем та провітрюються. Роса та дощова вода дуже скоро випаровуються не даючи можливості бурхливо розвиватись хвороботворним мікроорганізмам.

Індетермінантні помідори підв’язуємо іншим способом. Справа в тому, що при посадці відстань між рослинами в ряду закладалась лише 17,5 см. Помідори ростуть буквально один біля одного. Якщо їх підв’язати шпалерним способом, рослинам буде затісно. В таких умовах хорошого врожаю вони не дадуть.

Найоптимальнішим варіантом є вирощування індетермінантних томатів в одне стебло із використанням опор завдяки яким посадки набувають V-подібного вигляду.

Для цього на відстані 60 см від рядка з двох сторін  закопуємо (вбиваємо)  стовпчики з інтервалом 1,2-1,5 м. Зверху на стовпчиках закріплюємо планки.

Стебло помідора під першим від землі листком  вільною петлею обв’язую синтетичним шпагатом.  Далі шпагат обкручую навколо стебла рослини, а верх  шпагату закріплюю на горизонтальній планці.