Гарбузові на вузьких грядках

img_6237Сімейство гарбузових надзвичайно різноманітне. Спеціалісти кажуть, що воно включає понад 100 родів і 1000 видів рослин. Це і не дивно, адже якщо за гарбузи, кабачки патисони, огірки, дині, кавуни знають навіть діти, а люфа, легенарія, мамордика культивуються досить багатьма овочівникам, то такі культури як ангурія, бенінказа, мелотрія, сікана, трихозант, тладіанта, циклантера, чайот  –  рослини із розряду екзотики які добре відомі лише науковцям та вирощуються тільки окремими аматорами.  Є ще такі, наприклад, як ехіноцістис, народні назви колючий огірок або огірок-прискун, що був завезений у культурній формі та дуже скоро здичавів. Зараз його сланкі зарослі з плющевидними, але більшими по розмірах листками і дрібними, білими квітами які перетворюються в зелені, колючі шарики,  можна зустріти навіть на пустищах.

240820101327Гарбузовим культурам для нормального росту необхідно забезпечити світло та простір. А ще вони люблять «попоїсти» і на родючих ґрунтах виростають дуже потужними. До того ж, багато видів рослин мають сланкі стебла. Одного року у нас гарбуз забрався аж на яблуню, там зручно вмостився і з радощів прикрасив дерево великим помаранчем. Цьогоріч  вже кабачок з однієї сторони облюбував загорожу із сітки, а з іншої потягнувся до виткої квасолі, мабуть на її високі опори також поклав око.

Та таким сланким верхолазам на наших вузьких грядках не місце. Їх висіваю зовсім мало і лише на вільні місця біля молодих ягідних кущів та на околицях дачі.  img_6120Насіння цих сортів досить дешеве. Молоді плоди кабачка з таких рослин не збираю, а даю їм можливість вирости до біологічної стиглості. Таким чином стримується подальший ріст куща, адже сили вже переважно йдуть на формування врожаю та отримуємо дозрілі, з твердою шкіркою плоди які гарно зберігаються до середини зими.

Добре, що селекція не стоїть на місці і на 45-ти сантиметрових грядках вирощуємо інші види гарбуза та кабачка – кущові. В них на генетичному рівні закладена компактність куща, а тому вони чудово поміщаються на нашому городі та не заважають рости іншим овочам, розміщеним поруч.

img_6118Для вирощування в цьому році підібрала кущові гібриди кабачка Мостра (Професійне насіння (Клоз, Франція) та Карамболь (Профнасіння (Ансем С.п.а., Італія). У пакетиках знаходилось по 5-ть оброблених насінин.

Насіння висівала в декілька строків:

08.04 – Мостра F1, на розсаду в паперові стаканчики. У віці 13-ть днів (28.04) розсаду було висаджено на грядку під тимчасове накриття. Плодоносити рослини почали на 60-й день росту, 14.06.

25.04 – Мостра F1, на розсаду в паперові стаканчики. У віці 5-ть днів (07.05) розсаду було висаджено у відкритий грунт. Збір врожаю розпочався 23.06 на 52-й день росту.

28.04 – Карамболь F1, безпосередньо в ґрунт. Віддача врожаю розпочалась на 46-й день росту, 23.06.

У всіх випадках схожість насіння була стопроцентна, тобто, маємо 10 кущів.

Відмінність між Мостра F1 і Карамболь F1 незначна та полягає, як на мене, лише у забарвленні листя. В Мостра F1 воно з сірими мазками, у Карамболь F1 однотонне.

 Форма, розмір куща однакові. Відрізнити плоди одні від одних я також не в змозі, там і там продовгувасті салатові циліндри із світлими вкрапленнями. Консистенція та смакові характеристики також ідентичні.

Але із спільного найбільше радує врожайність. Кущі просто втикані зав’яззю. Лише 25.06 збирали і ось на тобі – знову маємо повний пакет.  Якщо так піде далі, 10 рослин нас просто закидають кабачками.

Із гарбузів в минулому році дуже добре зарекомендував себе кущовий сорт Малишка (Гавриш) та помірно сланкий сорт Лікувальний (Гавриш). Так як залишилось насіння, а гарбузи сильно сподобались, посіяла їх в цьому році також. Рости вони будуть на крайній грядці поруч з картоплею, тому навіть довгеньким стеблам Лікувального місця буде вдосталь.  Рослини ще невеликі так як насіння, посіяне 29.04 не зійшло, а повторним посівам 17.05 лише місяць від сходів.

Кущових форм огірка поки що ще не виведено, та вертикальні опори успішно вирішують проблему сланких стебел.

28 червня 2016р. (t: +17,2 /+22,9 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.