В передчутті весни

120220132311Середина зими, сніжок, морозець, а думками дачники все частіше повертаються до своїх улюблених 6-ти соток і з кожним наступним днем та новим, придбаним, яскравим пакетиком  серце починає веселіше битися. Адже ось-ось, ще серед  білих хурделиць з часу коли в розсадний ящик покладеться перша насінинка, розпочнеться і закладка нових вражень, сподівань, реалізація виплеканих мрій.  Та і завдання стоїть непросте – все зробити так, щоб рослини були міцними, здоровими, врожай багатим, соковитим та смачним, а ділянка тішила душу та погляд продуманістю, чистотою і різноманітністю барв. Водночас всі ми чудово розуміємо скільки для цього необхідно знати, вміти та могти.

Ділянки під дачні наділи сільради виділяють, як правило, в таких місцях, де і селяни з їх генетичним відчуттям природи та десятками фур гною нічого путнього виростити  не можуть.  А ще плюс  буревії, гради, зливи, посухи, віруси, грибки, шкідники… До того ж, ще тисячі питань на які довго, часом шляхом проб і помилок, шукаєш відповідь: коли садити, як доглядати, чим підживити.

Іноді рекомендації  в різних джерелах  містять абсолютно протилежні (взаємовиключні) тезиси.  Також подаються великі масиви інформації в яких губиться головне, без чого все інше не таке вже важливе. Нерідко в публікаціях зустрічаєш поради по відношенню до яких зразу ж виникає ряд запитань щодо їх практичної реалізації. Наприклад: «Для отримання високих урожаїв білокачанної капусти обов’язковим є вирощування її на родючих ґрунтах». Чи ось такі: «Підживлюють капусту настоєм коров’яка (приблизно 0,5 л на 10 л води) або 20 г аміачної селітри на 10 л води (для поливу)». Або ще один «шедевр»: «Виды и дозы удобрений под капусту устанавливают в зависимости от плодородия почв и планируемого урожая». Чи не правда, знайомі поради?! Я рада за тих у кого родючий грунт, а тим більше є коров’як або час і бажання бігати за ним з відерцем по полю, а ще більше за тих, кого ніколи не підводить інтуїція.  Що ж робити, якщо всього цього немає і ніяк не второпати на яку площу посадок необхідно вилити відро розчину селітри чи чогось там ще, але так хочеться, наперекір всьому, виростити хорошу капусту.

І притому всьому, про землеробство на малих площах (дачні ділянки) наука  мовчить, оскільки її погляд, в першу чергу, спрямований туди, де лани з нормами в тоннах,  штуки в тисячах, площі в гектарах і препарати, які часто не продаються для використання в дрібних приватних господарствах.

Та справжнього Дачника не зупинити. Збагатившись особистим досвідом, зібравши зерна успіху однодумців в засіки власних знань, крок за кроком йтиме він до вершин Досконалості і Майстерності.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.