Капустяний конвеєр.

IMG_4155Коли дивлюсь рекламні ролики потужних підприємств по вирощуванню городини чи насіннєвих господарств завжди милуюсь гектарами рівненьких, однорідних посадок капусти. Просто вся одна в одну і до горизонту. Краса неймовірна, аж за серце бере.

На власній ділянці такого ніколи немає. Справа не в тому, що не можемо виростити велику ділянку наприклад, цвітної капусти. Можемо. Але для чого? Ось поспіло одночасно 30 головок першокласної капусти. Ну розібрались з нею: одну головку, ні, нехай дві, приготували та подали на стіл, щось заготовили, решту  роздали. Кінець сезону. А капустки свіжої ще потім хочеться, і пізніше з’їлося б, а вже скінчилась.

Тому на нашій грядці одночасно росте велика, мала, малесенька і та, що в землі тільки пускає корінчик.  Дивиться все це не дуже вражаюче, проте до самих морозів із капустою.

Щоб запустити капустяний конвеєр, можна піти двома шляхами:

  • підібрати сорти від ранньостиглих до пізньостиглих та висіяти все це за один раз, або
  • висівати 1-2 улюблених сорти в декілька строків.

Зазвичай використовуємо другий спосіб. Купили пакетик свіжого насіння та поетапно його висіваємо. До власної розсади можна додати куповану.

Таким чином посадки ранньої капусти у нас виглядатимуть так:

  • придбана на базарі;
  • власна 33-х денна розсада посіву 14.03 гібрид Мірор;
  • власна 15-ти денна розсада сорт Куор Ді Буе Гроссо посіяна 01.04.

Грядка з цвітною капустою сформована з:

  • придбана на базарі;
  • власна 15-ти денна розсада гібрид Амфора.

Броколі не висіваю в декілька строків так як після того як зріжеться основна головка, протягом сезону можна буде зібрати ще додаткові 2-3 врожаї головок правда набагато менших.

 Для захисту капусти від кили в кожну лунку всипано по 0,5 ст. ложки кальцієвої селітри та по жмені попелу. Замість кальцієвої селітри та попелу можна зробити вапняне молоко (80 г вапна-пушонки на 1 л води) яке використовувати як поливну воду по 1,5-2 склянка в кожну лунку. На грядці капуста висаджена двома рядами в шахматному порядку. Відстань в рядку для броколі та цвітної капусти 35 см. Рання капуста висаджувалась через 30 см. Посадки накрито агроволокном.

16 квітня 2016р. (t: +6,8 /+17,1 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.