Такий смачний кислий румбарбар.

IMG_4116Румбамбар як посадили років 10 назад, так він і росте постійно на одному місці. Не страшні йому ні шкідники, ні хвороби, ні великі морози і має відмінне здоров’я. Недаремно його батьківщина Сибір та північ Монголії. Без підживлень та особливого догляду дає змогу ласувати ревеневими оладками, бісквітами чи компотиком.

В цьому році сьогодні вперше зібрали врожай цієї культури. Ще міг би підрости, але ранній найсмачніший. Весною ніжні черешки румбамбара містять багато корисних компонентів в тому числі яблучну та лимонну кислоту. Саме вони надають йому кислинки, а не щавлева кислота яка не має смаку і буде зашкалювати в старих листках на початку літа. IMG_4228Та якщо навіть влітку зривати черешки із молоденькими, зморщеними, не повністю розпрямленими листочками, матимемо смачну і корисну продукцію.

Збирати будемо щотижнево, до липня, за раз не більше 3-4 листка з куща. Зрізані черешки дуже скоро втрачають вологу і стають в’ялими. Щоб призупинити цей процес, черешки не зрізаємо, а обережно вириваємо. Коли обрізаємо листя, незначну його частину обов’язково залишаємо, також не обриваємо, тоненьку плівку з іншого кінця (при основі). Частина листка зверху і кінці плівки знизу підсохнуть, закупорять черешок з обох кінців та зупинять випаровування вологи, завдяки чому збільшиться термін зберігання.

IMG_4229Наш кущ вже розпочав процес підготовки до насіннєвого розмноження. Так як цвітіння сильно ослаблює рослину та знижує її продуктивність, квітконоси обрізаємо як можна раніше.

Продовжуємо слідкувати чи нема повторного цвітіння – якщо рослина стара, вона буде постійно прагнути зацвісти. В такому випадку восени кущ викопаємо та закладем нову посадку.  При цьому дуже важливо не забути добре ущільнити землю навколо кореня так як в іншому випадку він може загинути.

19 квітня 2016р. (t: +3,6 /+11,8 0С)

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please turn AdBlock off                               Будь ласка вимкніть AdBlock

Повідомлення для користувачів AdBlock

Будь ласка вимкніть блокування реклами для цього сайту. Це допоможе нам його розвивати та оплачувати хостинг.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.